شنبه 16 آذر 1398
سرپرست استانداری گیلان در مراسم تجلیل از خبرنگاران صدا و سیما؛

صدا و سیما رکن تقویت وحدت و یاری‌گر مدیران در خدمت‌رسانی باشد / نقش موثر صدا و سیما در امید آفرینی، اعتماد سازی و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/19 16:56 بازدید: 456

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه صدا و سیما یکی از نهادهای اجتماعی و فرهنگی موثر است که می‌تواند در مبارزه با جنگ اقتصادی و جنگ نرم فرهنگی و اطلاعاتی نقش آفرینی کند، گفت: صدا و سیما در عین حال که انعکاس دهنده گفتار ، رفتار و خواسته های آحاد جامعه است، می‌تواند با امید بخشی به مردم رکن تقویت وحدت، وفاق و یاری‌گر مدیران در خدمت‌رسانی بهتر به مردم باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز گیلان با تبریک مناسبت  روز خبرنگار و گرامی داشت یاد و خاطره شهید صارمی و تشکر از مدیر کل صدا و سیمای مرکز گیلان و همکاران پر تلاششان خصوصا خبرنگاران، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران ماهیتی فرهنگی و اجتماعی دارد و بر پایه ایدئولوژی توحیدی شکل گرفته است.

وی افزود: وقتی سخن از استقلال به عنوان آرمان انقلاب اسلامی گفته ‌می‌شود بیش از آنکه منظور استقلال اقتصادی باشد، نظر بر استقلال فرهنگی بر اساس فرهنگ اصیل و غنی ایرانی و اسلامی است و ماهیت انقلاب اسلامی برخواسته از مشارکت آحاد مردم، اعم از اقشار مختلف جامعه در جای جای شهر و روستاهای ایران پهناور و بزرگ است؛ بر همین اساس خیلی از تحلیل‌گر‌های سیاسی، انقلاب اسلامی ایران را از حیث مشارکت مردمی و عمومی از جمله کاملترین انقلا‌ب‌های دنیا می‌دانند.

دکتر زارع با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در راستای خدمتگزاری به مردم در چهار دهه ی گذشته، همواره با موانع و چالش هایی روبرو بوده است، خاطر نشان کرد: تمام تلاش‌ آنها در امروز نیز در انجام جنگ نرم فرهنگی علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه صدا و سیما یکی از نهادهای اجتماعی و فرهنگی موثر است که می‌تواند در مبارزه با جنگ فرهنگی و اقتصادی نقش آفرینی کند، گفت: صدا و سیما در کنار انعکاس گفتار و رفتار آحاد جامعه می‌تواند با امید بخشی به مردم رکن تقویت وحدت، وفاق و انسجام ملی و یاری‌گر مدیران در خدمت‌رسانی باشد.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه مردم شریف و فهیم استان گیلان بیش از هر چیزی به فرهنگ بومی و آداب و رسوم محلی خود علاقمند و پایبند هستند، گفت: عوامل صدا و سیمای گیلان به خوبی فرهنگ، آداب و رسوم و مطالبات مردم را شناسایی، معرفی و تبیین نماید.

دکتر زارع استفاده از ظرفیت‌ها و سرمایه های انسانی و اجتماعی همچون نخبگان، استادان دانشگاه، فعالان فرهنگی، اجتماعی و مدنی و مسئولان و خدمت‌گزاران مردم در راستای تحقق رسالت خطیر صدا و سیما را مهم ارزیابی کرد و افزود: صدا و سیما می‌بایست با شناسایی اولویت‌ها در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب، سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی به ویژه برای تحقق شعار سال یعنی رونق تولید از داشته‌های علمی، آموزشی و فنی استان و مجموعه خود و در راستای توسعه استان کمال بهره را بگیرد.

وی به نقش صدا و سیما در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به عنوان یکی از چالش های کشور اشاره کرد و گفت: در این راستا با همتی بلند باید با تولید برنامه‌های آموزشی و فرهنگی تلاش‌های بیشتری صورت گیرد.

سرپرست استانداری گیلان به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند ماه سال‌جاری اشاره و خاطر نشان کرد: صدا و سیمای جمهوری اسلامی و مرکز گیلان باید در امید آفرینی و اعتماد سازی در راستای وحدت، وفاق و انسجام ملی که قطعاً مهمترین عامل برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است، تلاش مضاعف کند.

در پایان این مراسم از تلاشگران عرصه خبر صدا و سیمای مرکز گیلان با اهداء لوح، تقدیر به عمل آمد.

استاندار گیلان
دولت و ملت همدلی و همزبانی